Kontakta oss

Karlstads turistbyrå, Karlstads kommuns Kontaktcenter
tel: 054-540 24 70

Carina Börresen, turistinformatör              
e-post: carina.borresen@karlstad.se

Christine Öquist, turistinformatör
e-post: christine.oquist@karlstad.se

Maria Östling, turistinformatör
e-post: maria.ostling@karlstad.se 

 

Turismverksamheten, Karlstads kommun

Maria Westin, turismchef
tel: 054-540 24 65, e-post: maria.westin@karlstad.se

Marita Närtell, turismsamordnare
tel: 054-540 10 70, e-post: marita.nartell@karlstad.se

Jonas Persson, webbredaktör för visitkarlstad.se
t
el: 054-540 24 66, e-post: jonas.persson2@karlstad.se 

Turismverksamheten är en del av tillväxtcentrum på Karlstads kommun.
Läs om vilka olika ansvarsområden vi har:
www.karlstad.se/Naringsliv-och-arbete/Foretag-stod-och-radgivning/Tillvaxtcentrum/

 

Karlstad Convention Bureau

Mattias Nord,VD/CEO Visit Karlstad AB
tel: 072-231 90 80, 
e-post: mattias.nord@visitkarlstad.se

Birgitta Sefastsson, Project Manager
tel: 070-691 71 71, e-post: birgitta.sefastsson@visitkarlstad.se

 

Great Event of Karlstad

Lennart Åhs,VD/säljare
tel: 0
70-682 33 05, e-post: lennart@greateventofkarlstad.se             

Lars Nyström, projektledare/säljare
tel: 070-388 91 15, e-post: lars@greateventofkarlstad.se

Eva Åhs, projektledare
tel: 076-830 08 20, e-post: eva@greateventofkarlstad.se 

 

Kommunledningskontoret, kommunikationsenheten, Karlstads kommun

Katarina Lindström, kommunikationsdirektör
tel: 054-540 10 18, e-post: katarina.lindstrom@karlstad.se

Linda Olsson, kommunikationsstrateg, varumärkesansvarig
tel: 054-540 10 23, e-post: linda.olsson@karlstad.se 

Tyck till om den här sidan

Har du synpunkter på den här sidan, tar vi tacksamt emot dem. Fyll i formuläret här så skickas dina synpunkter till den som är ansvarig för sidan. Skriv in din e-postadress så kan vi kontakta dig. Tack för att du hjälper oss att skapa en bättre webbplats!

      ×

Uppdaterad den